Egy kanadai család élete vált rémálommá. A történet még három évre nyúlik vissza. A Bogle család akkor "adta ki" először napraforgóföldjét fotósoknak, hogy egyedi képeket készíthessenek rajta.
Idén júliusban újra megnyitották a Facebook, Instagram, Snapchat és minden social media rajongó és érdeklődő előtt a földet, napi 7.50 dollárét. Az első hetek nyugodtan teltek, miután azonban egyre többen töltöttek fel képeket a virágokról, hirtelen elárasztották az emberek a család földjét.
Dugók alakultak ki, volt, hogy 7000 autó állt be a gazdasághoz vezető úton, az emberek megvadultak, és sorban taposták le a napraforgókat. A családfő Brad azt mondta, hiába kérte, hogy mindenki menjen haza, tehetetlen volt, úgyhogy végül a rendőröknek kellett szétoszlatni a tömeget.
A család mindenhova belépni tilos táblákat helyezett ki a farmon, miután úgy döntöttek, a jövőben inkább csak gazdálkodnak- írja The Globe and Mail.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!