Volt az az időszak gimnázium elején, amikor alig vártam a hétvégét, hogy találkozzak a barátaimmal, koncertre menjünk, vagy csak berúgjunk valahol és hülyüljünk egy jót. Utána hetekig meséltük a vicces részeg sztorikat, meg, hogy "emlékszel, az mekkora volt, de jó buli volt, ilyet majd még csináljunk máskor is."
Aztán ez pár év alatt eljutott odáig, hogy igazából már nem is emlékszem, mikor voltam utoljára jó buliban, csak hétvégenként összejárunk a haverokkal berúgni, mert különben megőrülnénk egyedül a sötét albérletekben, aztán valami szórakozóhely előtt cigizünk egész éjszaka, és arról beszélünk, hogy mennyire szar minden.
Az például egy érdekes kérdés, hogy tényleg az élet lett-e ilyen elviselhetetlen, vagy csak mi vagyunk azok. Vagy csak ez a heti kötelező jellegű berúgás lett így idővel hihetetlenül monoton és egysíkú.
Egyébként egyre több cikk és tanulmány születik arról, hogy a húszas éveiben járó generáció egyre kevésbé szeret eljárni otthonról. Drága, büdös van, tömeg, szar a zene, és reggel hatkor esküdözni a taxisnak, hogy már kihánytam magam, úgyhogy teljes biztonságban van az autója már nem mókás. Persze, ott van az esély, hogy valahol véletlenül egész jó lesz a zene, vagy mondjuk találunk valakit, akivel megoszthatjuk hajnalban az ágyunkat, de az esetek döntő többségében azért ez nem jön be, és marad a szomorú hazatántorgás, meg a másnapos hasmenés.
De akkor most mi legyen? Maradjak inkább itthon? Van aki szerint ez a megoldás. A Facebookon nagy népszerűségnek örvend az a három oldal, ami ezt a témát boncolgatja, azon abszolút releváns kérdéseket feltéve, hogy mégis ki a faszom jár manapság a Vittulába? Vagy mégis ki a faszom jár manapság a Beat on the Bratbe? Meg úgy egyáltalán, mégis ki a faszom jár manapság bárhova is?
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!