A Paint 32 éve kezdte pályafutását és a héten a Microsoft bejelentette nyugdíjba vonulását, vagyis az elavult programok listájába sorolták, ami azt jelenti, hogy valószínűleg kihagyják a következő frissítésből.
A hírt hatalmas hurrdurr, felháborodás és gyász követte (bár én nem vagyok nagy rajzolós, számomra nagy dilemma, hogy hogyan fogok nélküle screenshotokat egyszerűen megvágni). Ám nem kell többé búsulnunk, hiszen a Microsoft egy blogbejegyzésben kifejtette, hogy nem szándékoznak végleg eltüntetni a programot, hanem azt majd ingyenesen le lehet tölteni a Windows Store-ból. Közleményükben azt is leírták, hogy nagyszerű volt látni a szeretetet, mely a programot övezi.
Gondolom, most nagy kő esett le a szívetekről.