Ilyen ruhákban rohangálunk

Minden színes, minden neon, és az átlag futót jobban érdekli a dizájn, mint a praktikum.

Ha valaki a futóruhákra gondol, rögtön a neon színek jutnak az eszébe, nem véletlenül. A futók többsége nem engedheti meg magának, hogy papagájt meghazudtoló módon öltözzön fel a hétköznapokban, a futópályán viszont nyugodtan parádézhat a legfeltűnőbb színekben is, nem beszélve arról, hogy valóban vidám látványt nyújt.

Ennek kezd egy kicsit határt szabni az adidas és a nike, akik egyre több fekete ruhát is gyártanak azok számára, akik nem szívesen futnak feltűnő ruhákban. Persze a futófelszerelés összeállításánál -főleg kezdőként- célszerű egy szakeladó véleményét is kikérni. Erre azonban nem mindenhol van lehetőség.

Próbálnak azokra is gondolni, akik a visszafogottabb holmikat kedvelik
Nyugat.hu

Pár hete vásároltam magamnak új futócipőt. Az előző eléggé szétment, és igazság szerint nem is igazán passzolt a vékony lábamra. Konkrét elképzelésem volt arról, hogy Adidas cipőt szeretnék, főleg a szűkebb szabása miatt. A sportboltban megtaláltam az árban is megfelelő cipőket, kb. 8 percnyi bóklászás után, mire odalépett hozzám az eladó.

Megkérdezte segíthet-e, én elmondtam mit szeretnék, majd rámutatott a kezemben lévő két cipőre, hogy ezeket tudom ajánlani. Köszi. Ezzel nem is lett volna bajom, ha nem kezd el gyerek cipők felé terelni. Méretben és árban tényleg megfelel, de lányok, szépen kérlek titeket: az ízületeitek érdekében NE vásároljatok magatoknak gyerek futócipőt, mert lehet, hogy szép és olcsóbb, de nem tompít eléggé egy 45 kilónál nagyobb tömegű futónak.

Szép, de mintha beleléptél volna egy papagájba
Nyugat.hu

És miért tehette meg ezt az eladó? Mert a vevők többsége nem futólexikonként megy vásárolni.

Jobban érdekli őket a ruhák és cipők dizájnja, mint a technika.

- tudtuk meg egy sportboltban dolgozótól, aki kifejezetten a futóruhákra specializálódott.

Terep és a sima cipő közt csak azok az emberek nézik a különbséget akik valamennyire jártasak a futásban, és tudják, hogy terepre terep cipő kell. Kevés az ilyen, de ha hagyják, akkor segítünk.

De mit tesz a profi futó?

Versenycipők nálunk nem is igazán vannak, akiknek olyanra van szükségük, azok már tényleg versenyfutók, és ők szakboltokban vásárolják meg őket.

De mit szólnak a futók a futóruhákhoz és a villogó színeikhez? Én a magam részéről szeretem, ha színes, feldobja a kedvem, de vannak akik máshogy látják.

Jó, ha csini, de úgyis elhúzok mindenki mellett, csak egy pillanatra látják. A dizájn ne győzze le a funkciót. Annak örülök, hogy már több színben is vannak női futóruhák, nem csak rózsaszínben. De ami nekem böki néha a szemem, az a fényvisszaverő cucc. Jó dolog, de nem kéne mindenre rárakni. Annyi támadásról hallani, hogy néha jobb lenne, ha nem vennének észre.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!