Utáltuk, mert a mindennapi suliba járást jutatta eszünkbe. Bár igaz, annak idején anyuékkal a leginkább nekünk tetszőt vetettük meg, de néhány hét alatt elmúlt a varázs és csak az érzés jutott utána már, hogy nyűg felvenni, húzza, a hátunk és az iskolába kellett vele járni. Hát kinek kell megint a hátizsák?
Lassan mindenkinek!
A világ ugyanis kezd megint rákattanni erre a kiegészítőre. Amire most az egyes világcégek is rátesznek egy lapáttal. Mondjuk nem az olyan divatjamúlt darabokra gondolunk, mint amit néhány éve Rogán Antal villantott. A Loui Vuitton-t egyébként is hagyjuk már meg a török bazárosok úri passziójának.
Mi most olyan hátikról beszélünk, amik laza megjelenést, vagy esetleg extrém kinézetet tudnak kölcsönözni a viselőjüknek.
Hát lássuk máris az úri közönség zsákját. Az MCM pakk a hátizsákok Rolls-Roycea. Az áruk nagyjából 700 eurónál kezdődik és a határ ha nem is a csillagos ég, de olyan 1400 eurónál van. Focisták, énekesek, színészek előszeretettel cipelik ezeket a darabokat. Persze itt is fontos az összhatás, casual szettel még bőven elmegy, de nagyon elegáns öltözékhez, már ezt is tilos felvenni.
Hamarosan egyébként olyan divatóriások is beszállnak a hátizsák bizniszbe, mint a Chanel.
A jó öreg Eastpak
Ez az a hátizsák, ami soha nem megy ki a divatból. Bár divatszakértőnk ( Zizi) szerint most mégsem annyira menő darab. Szubjektív véleményem szerint, azonban egy vagány Magic Mike szerkóhoz bőven elmegy, sőt a melegítőgatyás, bő pólós, hátrafordított baseballsapis szetthez kitűnő. Na meg egyébként is, örökös garanciát vállal a cég ezekre a darabokra. Szóval ha most mégsem lenne divat, egy egész élet elég lesz ahhoz, hogy egyszer csak menő legyél vele. Azonban vigyázat! Egy ilyen sportos darabot szövetkabáttal hordani, na az maga a divatbűnözés netovábbja.
Szockó, kockás
Réges régen ilyen volt a hátizsák, bizony. Azt pedig tudjuk ugye, hogy a divat mindig visszaharap a saját farkába, vagyis előbb utóbb a régi idők divatja visszatér. Bár egyelőre még furcsán festene az, aki egy ilyen tatyóval próbálná meg kimaxolni a menőség faktort, na de van rá egy vastag fogadásunk, hogy hamarosan ezek lesznek a legmenőbb darabok.
Addig is, tedd félre a válltáskád és válts hátizsákra, még mielőtt a divatexpressz csak úgy elrobogna melletted, te pedig lemaradnál!