Végre itt vannak a B My Lake első nevei

Hazánk legújabb, de annál népszerűbb fesztiválja nem aprózza el idén sem.

A 2013-ban először megrendezésre kerülő elektronikus zenei fesztivál idén ötödször nyitja meg a kapuit a house és techno szerelmesei előtt, Zamárdiban. A rendezvény Facebook oldalán technikai hibára hivatkozva jól megvárakoztatta a fesztiválozó közönséget az első nevek bejelentésével. Ez idáig! Végre nem kell tovább várni.

2017 augusztusában ritmusra lépkedhetünk a berlini deep house, techno Dj és producer Dixon szettjére. A női dj-k táborát erősíteni érkezik a francia születésű, minimal techno és elektro műfajban mozgó Jennifer Cardini. Idén is érkezik Solomun, aki egy 3 órás szettel áll a keverő pult mögé. A 2006 óta zenélő, francia Rodriguez Jr. sem marad ki idén a B My Lake line up-jából. Enrico Sangiuliano, olasz techno dj már a fesztivál első napján, augusztus 23-án a segít bemelegíteni mindenkinek a következő 3 napra. ( Amszterdamban volt szerencsém egy bulin hallani őt, van sejtésem mi vár ránk. ) Egy igazi szépség is érkezik a pult mögé, ő pedig nem más, mint a belga Amelie Lens, aki dolgozott Jean Paul Gaultier modellként is. Dj-ként már zenélt Tomorrowlanden és Amsterdam Dance Event-en is. A hip-hop világából áttért, ma már nemzetközi karriert befutott Loco Dice-t sem kell az elektronikus zene szerelmeseinek bemutatni. Sokak nagy kedvenceként idén ő is pörgeti a lemezeket Zamárdiban.

Igazi különlegességnek számít Hito, a Japánban született, bakelitről zenélő hölgy, aki Berlin különböző underground klubjaiban is rendszeres fellépő. A fesztivál második napján Ibiza tengerpartját a Balaton partra cserélni. A techno vikingjeként is emlegetett, Rodhad idén is meghódítja a magyar tenger partját egy szett erejéig. Feszes ütemekből nem lesz hiány, az boritékolható. Awekenings, Sonus, Time Warp. Ezeken a fesztiválokon már zenélt, idén pedig a B My Lake-et is kipipálhatja Fabio Florido, akit különös stílusa emelt a techno legnagyobb nevei kőzé. Nem először és reméljük nem is utoljára hallhatjuk a német szép fiút, Ben Klock-ot zenélni a fesztiválon, aki a legendás német Berghain techno klub rezidens dj-je a 2004-es nyitás óta. A szomszédos Szerbiából érkezik Tijana T, aki a belgrádi éjszakai élet meghatározó alakja.2006-ban indult a nemzetközi karrierje, New Yorktól, Ibizán át, Berlinig mindenhol zenélt már a legnagyobb klubbokban.

Természetesen egy elektronikus zenei 4 napos "szeánszról" nem hiányozhat Sven Vath sem. Solomunhoz hasonlóan ő sem kevesebbet, mint 3 órát fog a lemezjátszók mögött tölteni. Egyenesen a tengeren túlról, Los Angelesből érkezik Chris Baratt aka Eagles and Butterflies. Hölgyek figyelem nem csak audio élményt nyújt a fiatal ember, vizuálisan sem elhanyagolható. A német mezőnyt erősíti még Johannes Brecht. A mai napi bejelentések sorát pedig Robag Wruhme zárta.

Ma magyar dj-k neveit nem olvashattuk a listán, de reméljük legalább ennyire újító és erős felhozatallal örvendeztetnek meg minket a szervezők hazai frontról is, hiszen ne feledjük a itthoni elektronikus zenei mezőny is világszínvonalú.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!