Bolsevik vezetőből Sith nagyúr: egy Lenin-szobor sorsa

Megúszta a "dekommunizáló" törvényt egy odesszai szobor, nem is akárhogy!

Az ukrán kormány törvényben tiltotta meg a kommunista jelképek használatát, és elrendelte a kommunizmust idéző egyéb műemlékek megsemmisítését is. A rendelkezés végrehajtása nem is váratott magára, április óta rengeteg, az ország történelmének egy nem túl dicső szakaszát idéző műemléket távolítottak el, és semmisítettek meg.

Egy odesszai gyár közelében álló Lenin-szobor csak úgy vészelhette át a „66-os parancsot”, hogy egy Alexander Milov nevű helyi szobrász átalakította, új külsőt adva a forradalmi vezérnek. Az eredeti bronzszobrot új bevonattal erősítette meg, a fejét pedig teljesen lecserélte.

vader
www.qz.com

A tekintélyt parancsoló nagyúrból tényleg sugárzik az Erő, ugyanis a szobor fejében elrejtett wi-fi router ingyenes jelet sugároz, amire bárki csatlakozhat, és netezhet.

vader
www.japantimes.co.jp

Az ukránok Star Wars-mániája egyébként nem újdonság. Az Ukrán Internet Párt vezetője Darth Vaderként indult el a tavalyi választásokon, ahonnan azonban sajnos kizárták, miután nem volt hajlandó levenni a sisakját. Talán pont a szobor hatására jelentette be, hogy az odesszai önkormányzati választásokon is el fog indulni. Mi a legjobbakat kívánjuk neki: az Erő legyen vele!

vader
www.youtube.com

Via BBC

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!