A kendő új aranykora - avagy a divatcég, aki hidzsábot viselő muszlim lánnyal kampányol

A H&M legújabb videójában tűnik fel a gyönyörű, kendőt viselő lány, aki szerint a hozzá hasonlókat a divatvilágból is kiszorítják.

A 23 éves, pakisztáni és marokkói gyökerekkel rendelkező Mariah Idrissi nemcsak gyönyörű, de különleges is. És nem, ezt nem a fejkendő és a nyakat takaró ruha mondatja velünk.

Kép a reklámfilmből
H&M France

A Londonban élő Mariah ugyanis az első hidzsábot viselő muszlim hölgy, aki a H&M kampányában szerepel. A fiatal lány azért is örült a felkérésnek, mert úgy érzi, a divatcégek egyszerűen megfeledkeznek, vagy tudomást sem vesznek a kendőt viselő nőkről. Valószínűleg ezen szeretne változtatni a svéd cég is, hisz legújabb kampányukban a muszlim hölgy is helyet kapott.

H&M France

Mariah a hétköznapokban egy jól menő hennaszalon vezetője, ennek ellenére a forgatáson csak szülői engedéllyel vehetett részt. Továbbá azt is kikötötte, hogy férfiak nem érhetnek hozzá. A közös munka ezután gördülékeny és jó hangulatú volt.

Amikor az operatőr észrevett valami hibát, rögtön szólt egy női asszisztensnek, hogy legyen szíves megigazítani rajtam. Nagyon aranyos és tisztelettudó volt

– meséli nevetve az Independentnek.

És bár a tehetséges tetováló az Instagramot sem veti meg, mindig fejkendőben és zárt ruhában szelfizik – ezzel is bizonyítva, hogy egy nő nemcsak mély dekoltázzsal lehet szép.

A divat ezer arca

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!